Jméno   
Heslo   

MŠ NELAHOZEVES

Mateřská školka v Nelahozevsi je školička, kde se máme všichni rádi a jsme tu všichni kamarádi!Naše mateřská škola se nachází v krásném prostředí, přímo pod renesančním zámkem Nelahozeves. Obec Nelahozeves je známá ve světě jako rodiště hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Tyto dvě kulturní památky v Nelahozevsi jsou spojeny krásným parkem a naše děti zde tráví spoustu krásných chvilek při společných procházkách s .

Mateřská škola byla v obci slavnostně otevřena v roce 1962. Byla umístěna v nedaleké budově, ale měla kapacitu jen 25 dětí.  V roce 1985 byla proto zrekonstruována jednopatrová budova, která je umístěna přímo ve středu obce, v ulici Školní č.10  a školka se rozrostla o druhou třídu, s kapacitou 45 dětí. Kapacita školy byla však stále nedostačující vzhledem k rozsáhlé výstavbě v obci Lešany.
Bývalému starostovi obce, panu Otáskovi, se nakonec podařilo potřebné prostory zajistit v areálu PTZ v Zagaroloské ulici a po jednáních se společností UNILEVER jako tehdejším vlastníkem areálu dostala obec darem budovu, která dříve sloužila jako ubytovna pro zaměstnance. V roce 2011 navíc daroval UNILEVER obci sousední parcelu o výměře přes 500 m2, která má sloužit jako školní zahrada. Budova v současné době prochází nutnou rekonstrukcí, jejíž náklady pokrývá z 95 % dotace Středočeského kraje, dotaci se podařilo získat díky nové paní starostce , paní Mgr.Petře Urbanové.
Po celý školní rok 2011/2012 probíhala rekonstrukce pod vedením stavební firmy MAKRA  a následným vybavování vším potřebným výše zmíněné  budovy. V přízemí budovy jsou zřízeny prostory pro místní knihovnu a Klub důchodců, v 1.patře této budovy vznikly dvě třídy pro mateřskou školu – detašované pracoviště MŠ , s celkovou kapacitou 38 dětí.
Pro nadcházející školní rok 2012/2013 byla  navýšena kapacita mateřské školy Nelahozeves z počtu 45 dětí na počet 83 dětí.
Ve školním roce 2014/2015 byla kapacita školky navýšena o další 2 místa. V současné době navštěvuje školku 85 dětí.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA NAŠÍ ŠKOLKY

http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidka/flash/588-dolni-trida
Berušky
http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidka/flash/589-horni-trida
Žabičky
http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidka/flash/590-satna
Šatna v MŠ ve Školní
http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidka/flash/848-trida-koťata
Koťata
http://www.virtualni-skoly.cz/prohlidka/flash/849-trida-pejsci
Štěňata

Motto: „Ve školce se máme rádi, jsme tu všichni kamarádi, přírodu má každý rád, je s ní také kamarád.“

http://www.celeceskoctedetem.cz/http://www.zoubkyjakoperlicky.cz/http://www.skolaplnazdravi.cz/http://www.nechcikazyskolka.cz/


Celé Česko čte dětem + Zoubky jako perličky + Nechci kazy školka + Škola plná zdraví

MŠ Nelahozeves, školka Nelahozeves

Created by © 2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro mateřské školky a školy