Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > 1. fáze otvírání MŠ

1. fáze otvírání MŠVážení rodiče,

v níže přiloženém souboru můžete vidět tabulku 1. fáze otvírání škol. Tento dokument byl doručen dnešní den do datové schránky školy. Vím, že již běží po internetu spoustu informací a spekulací napříč různými diskuzními fóry. Od rána dohledávám, pokud možno další informace a kombinuji možné i nemožné co je a není dovoleno.

Z hlediska řízení a chodu mateřské školy musím já i mé kolegyně postupovat řádně v souladu se všemi vládními nařízeními, vyhláškami a zákony. Tudíž, až bude znám přesný termín 1. fáze otevření, tak bude MŠ otevřena pouze pro děti v posledním ročníku povinné předškolní docházky. Po celou dobu přítomnosti v MŠ budou muset mít děti nasazenou chirurgickou roušku (minimálně 4 kusy na den zajišťuje zákonný zástupce). Po celou dobu znamená také venku na zahradě. Zakázány budou také aktivity, na které jsou děti běžně zvyklé, jako je cvičení a zpěv. Děti budou rozděleny do skupin po max. 15 dětech, u kterých se budou během dne střídat všechny pedagogické pracovnice školy.

Nejsložitější logisticky na zvládnutí bude povinné testování 2x týdně antigenním testem z přední části nosu.

Toto jsou jediné informace, které doposud mám podložené. O dalších věcech, a že mě jich napadá velmi mnoho zatím nelze s určitostí mluvit, protože se čeká na další výklad ze strany MŠMT.

Pokud byste za současných epidemiologických nastavení nechtěli dávat své děti do školy, tak nám prosím tuto skutečnost napište na email hospodarka@msnelahozeves.cz nebo školka@msnelahozeves.cz . I nadále budeme připravovat výuku na platformě www.skolavpyzamu.cz.

Během dalších dnů snad budu moci upřesnit další informace.

 

Děkuji velmi za pochopení a přeji klidné dny.

 

Mgr. Kateřina Dudová, ředitelka školy

Tabulka